C637C103MHR5TA7303
- 型號描述:
10000 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL
- 型號:
- C637C103MHR5TA7303
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Straight
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 3000V (3kV)
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.469" L x 0.271" W (11.90mm x 6.89mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.375" (9.52mm)
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.402" (10.20mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10000 pF