C430C622FAG5TA
- 型號描述:
6200 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
CAP CER 6200PF 250V C0G AXIAL
- 型號:
- C430C622FAG5TA
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±1%
- Lead Style
- Straight
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 250V
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 6200 pF