C420C752K1G5TA7200
- 型號描述:
7500 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
CAP CER 7500PF 100V C0G AXIAL
- 型號:
- C420C752K1G5TA7200
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Straight
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 7500 pF