C356C184K2G5TA7301
- 型號描述:
0.18 μF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
CAP CER 0.18UF 200V C0G/NP0 RAD
- 型號:
- C356C184K2G5TA7301
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Formed Leads - Kinked
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 200V
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.400" (10.16mm)
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.400" (10.16mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.18 µF