C2225C471JHGACTU
- 型號描述:
470 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
CAP CER 470PF 3KV C0G/NP0 2225
- 型號:
- C2225C471JHGACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage
- Voltage - Rated
- 3000V (3kV)
- Package / Case
- 2225 (5763 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 470 pF