C2225C392JGGACTU
- 型號描述:
3900 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
CAP CER 3900PF 2KV C0G/NP0 2225
- 型號:
- C2225C392JGGACTU
- 品牌:
- KEMET
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 3900 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 2000V (2kV)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low ESL, High Voltage
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 2225 (5763 Metric)
- Size / Dimension
- 0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.106" (2.70mm)