C2220X104KBRACAUTO
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.1UF 630V X7R 2220
- 型號:
- C2220X104KBRACAUTO
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination, High Voltage
- Voltage - Rated
- 630V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.106" (2.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF