C2220C474F5GACTU
- 型號描述:
0.47 μF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.47UF 50V C0G/NP0 2220
- 型號:
- C2220C474F5GACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Tolerance
- ±1%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.073" (1.85mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.47 µF