首頁 > KEMET代理商 > C2220C225MAR2C7186
影像僅供參考,以產品規格為準
C2220C225MAR2C7186
型號描述:
2.2 μF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
CAP CER 2.2UF 250V X7R SMD
型號:
C2220C225MAR2C7186
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
J-Lead
Features
Low ESL (Stacked)
Voltage - Rated
250V
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)
Failure Rate
Capacitance
2.2 µF