首頁 > KEMET代理商 > C2220C106K5RACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C2220C106K5RACAUTO
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 50V 10uF X7R 2220 10% AEC-Q200
型號:
C2220C106K5RACAUTO
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.100" (2.55mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF