C1825X684K2RACTU
- 型號描述:
0.68 μF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
CAP CER 0.68UF 200V X7R 1825
- 型號:
- C1825X684K2RACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 200V
- Size / Dimension
- 0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.68 µF