C1825X683KFRACTU
- 型號描述:
0.068 μF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
CAP CER 0.068UF 1.5KV X7R 1825
- 型號:
- C1825X683KFRACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, Soft Termination, High Voltage
- Voltage - Rated
- 1500V (1.5kV)
- Package / Case
- 1825 (4564 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.106" (2.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.068 µF