首頁 > KEMET代理商 > C1825X683KFRACTU
影像僅供參考,以產品規格為準
C1825X683KFRACTU
型號描述:
0.068 μF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
CAP CER 0.068UF 1.5KV X7R 1825
型號:
C1825X683KFRACTU
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated
1500V (1.5kV)
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)
Failure Rate
Capacitance
0.068 µF