C1825C105K2RACTU
- 型號描述:
1 μF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
CAP CER 1UF 200V X7R 1825
- 型號:
- C1825C105K2RACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 200V
- Package / Case
- 1825 (4564 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.065" (1.65mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF