首頁 > KEMET代理商 > C1812X105K5RACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C1812X105K5RACAUTO
型號描述:
1 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
型號:
C1812X105K5RACAUTO
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF