C1812H122JGGAFT050
- 型號描述:
1200 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CAP CER 1200PF 2KV C0G/NP0 1812
- 型號:
- C1812H122JGGAFT050
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage, High Temperature
- Voltage - Rated
- 2000V (2kV)
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 200°C
- Applications
- Downhole
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.106" (2.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1200 pF