首頁 > KEMET代理商 > C1812C392KGRACTU
影像僅供參考,以產品規格為準
C1812C392KGRACTU
型號描述:
3900 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1812
型號:
C1812C392KGRACTU
Capacitance
3900 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Low ESL, High Voltage
Ratings
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)