首頁 > KEMET代理商 > C1812C334KCRACTU
影像僅供參考,以產品規格為準
C1812C334KCRACTU
型號描述:
0.33 μF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 0.33UF 500V X7R 1812
型號:
C1812C334KCRACTU
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL, High Voltage
Voltage - Rated
500V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)
Failure Rate
Capacitance
0.33 µF