C1812C225K1RACTU
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
- 型號:
- C1812C225K1RACTU
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.106" (2.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2.2 µF