C1812C224KCRACAUTO
- 型號描述:
0.22 μF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 1812 220NF 500V X7R 10%
- 型號:
- C1812C224KCRACAUTO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage
- Voltage - Rated
- 500V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.073" (1.85mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.22 µF