首頁 > KEMET代理商 > C1812C224KCRACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C1812C224KCRACAUTO
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 500V 0.22uF X7R 1812 10% AEC-Q200
型號:
C1812C224KCRACAUTO
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL, High Voltage
Voltage - Rated
500V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.073" (1.85mm)
Failure Rate
Capacitance
0.22 µF