C1812C103KGRACTU
- 型號描述:
10000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812
- 型號:
- C1812C103KGRACTU
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage
- Voltage - Rated
- 2000V (2kV)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.106" (2.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10000 pF