首頁 > KEMET代理商 > C1812C103KGRACTU
影像僅供參考,以產品規格為準
C1812C103KGRACTU
型號描述:
10000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1812
型號:
C1812C103KGRACTU
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL, High Voltage
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)
Failure Rate
Capacitance
10000 pF