C1812C102KHRACTU
- 型號描述:
1000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
- 型號:
- C1812C102KHRACTU
- Capacitance
- 1000 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 3000V (3kV)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low ESL, High Voltage
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)