C1812C102KDGACTU
- 型號描述:
1000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1812
- 型號:
- C1812C102KDGACTU
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Voltage
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.061" (1.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF