首頁 > KEMET代理商 > C1210Y225K3RACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C1210Y225K3RACAUTO
型號描述:
2.2 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 1210 2.2F 25VDC X7R
型號:
C1210Y225K3RACAUTO
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
2.2 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Floating Electrode, Soft Termination
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)