C1210X331J8HACAUTO
- 型號描述:
330 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 1210 330PF 10V ULTRA STA
- 型號:
- C1210X331J8HACAUTO
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, Soft Termination, High Temperature
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- X8R
- Size / Dimension
- 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (0.98mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 330 pF