首頁 > KEMET代理商 > C1210X223JDGACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C1210X223JDGACAUTO
型號描述:
0.022 μF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
CAP CER 1210 22NF 1000VDC C0G
型號:
C1210X223JDGACAUTO
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
0.022 µF
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)