C1210X105K1RACTU
- 型號描述:
1 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
- 型號:
- C1210X105K1RACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.075" (1.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF