C1210X102J5GACTU
- 型號描述:
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1210
- 型號:
- C1210X102J5GACTU
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, Soft Termination
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.88mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF