首頁 > KEMET代理商 > C1210R105K5RACTU
影像僅供參考,以產品規格為準
C1210R105K5RACTU
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 50V 1uF X7R 1210 10% Flex Soft
型號:
C1210R105K5RACTU
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
1 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Features
Soft Termination, High Temperature
Ratings
Applications
Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)