C1210J155K1RACAUTO
- 型號描述:
1.5 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 1210 1.5UF 100VDC X7R
- 型號:
- C1210J155K1RACAUTO
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Open Mode
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1.5 µF