C1210H104J1GACTU
- 型號描述:
0.1 μF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 1210
- 型號:
- C1210H104J1GACTU
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, High Temperature
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 200°C
- Applications
- Downhole
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.075" (1.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF