C1210C824K5RACAUTO
- 型號描述:
0.82 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1210
- 型號:
- C1210C824K5RACAUTO
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.047" (1.20mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.82 µF