C1210C123F5GACTU
- 型號描述:
0.012 μF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
CAP CER 0.012UF 50V C0G/NP0 1210
- 型號:
- C1210C123F5GACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±1%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.012 µF