首頁 > KEMET代理商 > C1210C104KCRACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C1210C104KCRACAUTO
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 500V 0.1uF X7R 1210 10% AEC-Q200
型號:
C1210C104KCRACAUTO
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL, High Voltage
Voltage - Rated
500V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF