C1206X332JBGACAUTO
- 型號描述:
3300 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 1206
- 型號:
- C1206X332JBGACAUTO
- 品牌:
- KEMET
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, Soft Termination, High Voltage
- Voltage - Rated
- 630V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.88mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 3300 pF