C1206X222KGRACTU
- 型號描述:
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206
- 型號:
- C1206X222KGRACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL, Soft Termination, High Voltage
- Voltage - Rated
- 2000V (2kV)
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.073" (1.85mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2200 pF