首頁 > KEMET代理商 > C1206T103K5RCL
影像僅供參考,以產品規格為準
C1206T103K5RCL
型號描述:
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
.010UF 50.0V
型號:
C1206T103K5RCL
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
High Reliability, Bypass, Decoupling
Lead Spacing
Ratings
COTS
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)
Failure Rate
Capacitance
10000 pF