C1206C335K4PACTU
- 型號描述:
3.3 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 3.3UF 16V X5R 1206
- 型號:
- C1206C335K4PACTU
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 3.3 µF