C1206C334K5RAC3083
- 型號描述:
0.33 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
- 型號:
- C1206C334K5RAC3083
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.33 µF