C1206C223K1RECAUTO7210
- 型號描述:
0.022 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 1206 22NF 100V X7R 10%
- 型號:
- C1206C223K1RECAUTO7210
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 0.022 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive, ESD Protection
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.88mm)