首頁 > KEMET代理商 > C1206C222KGRACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C1206C222KGRACAUTO
型號描述:
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CAP CER 1206 2.2NF 2000V X7R 10%
型號:
C1206C222KGRACAUTO
品牌:
KEMET
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL, High Voltage
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Bypass, Decoupling
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)
Failure Rate
Capacitance
2200 pF