C1206C183J2GACAUTO
- 型號描述:
0.018 μF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CER 0.018UF 200V NP0 1206
- 型號:
- C1206C183J2GACAUTO
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 200V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.018 µF