C1206C103J1GEC7210
- 型號描述:
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CAP CER 1206 10NF 100V C0G 5%
- 型號:
- C1206C103J1GEC7210
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 10000 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Low ESL, Low ESR
- Ratings
- Applications
- ESD Protection
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)