首頁 > KEMET Corporation代理商 > C1206C102KCRACTU
影像僅供參考,以產品規格為準
C1206C102KCRACTU
型號描述:
1000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
型號:
C1206C102KCRACTU
品牌:
KEMET Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Capacitance
1000 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
500V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Low ESL, High Voltage
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)