C0805X154K5RECTU
- 型號描述:
0.15 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0805 150NF 50V X7R 10%
- 型號:
- C0805X154K5RECTU
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive, ESD Protection
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.15 µF