C0805V472KDRACTU
- 型號描述:
4700 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 4700PF 1KV X7R 0805
- 型號:
- C0805V472KDRACTU
- 品牌:
- KEMET
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage, ArcShield™
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4700 pF