C0805S154K5RACAUTO
- 型號描述:
150 nF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0805 150NF 50VDC X7R
- 型號:
- C0805S154K5RACAUTO
- 品牌:
- KEMET
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Floating Electrode
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- 0.045" (1.40mm)
- Capacitance
- 150 nF