首頁 > KEMET代理商 > C0805C620KDTACAUTO
影像僅供參考,以產品規格為準
C0805C620KDTACAUTO
型號描述:
62 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X8G 0805 (2012 Metric)
62.0PF 1000V
型號:
C0805C620KDTACAUTO
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
X8G
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)
Failure Rate
Capacitance
62 pF